První rok v Zátoce žraloků (univerzitní klinika)

You may also like...

4 komentáře

 1. Monsieur Ch. napsal:

  Zdravím, jsem student lékařský fakulty a zajímá mě chirurgie. Chtěl jsem ti poděkovat za insight do švýcarskýho systému a zároveň poprosit o další dávky. Docela uvažuju o zahraničí po škole a Schweiz je velmi zajímavý místo. Celkem by mě zajímalo, jak to vypadá s bydlením a obecně s financema, ale budu rád za jakýkoli články 🙂 díky Ch. (Ještě jsem se chtěl zeptat jestli by bylo možný tenhle komentář skrýt nebo alespoň jméno?)

  • admin napsal:

   Díky, rádo se stalo. Bydlení i finance záleží hodně na kantonu. Já zrovna bydlím v kantonu, který má relativně nízké platy lékařů, ale ceny bytů jsou vysoko, protože město je hodně populární. I tak je poměr lepší než v Praze. Např. v kantonu Jura bernois, kde jsem měla místo, ale nakonec jsem se dostala na univerzitní kliniku byl plat na stejnou pozici o 2000 CHF vyšší než mám teď. Obecně byty stojí za řekněme 1.5- 2.5 místnosti mezi 900 – 1600 CHF/měsíc nejmíň. Jestli ještě potřebuješ nějakého podrobnosti, můžeme se spojit přes email, ale otázka se mi zdála užitečná třeba i pro někoho dalšího.

 2. Marek napsal:

  Ahoj, jsem medik a taky mě zajímá chirurgie 🙂 Pročetl jsem všechny tvoje články a měl bych několik dotazů ohledně Švýcarsku. Mohly bychom si napsat přes mail?:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *